Nové sociální zařízení v Sokolovně

26.09.2018 02:13

Sokolovna se konečně letos, po skončení letních prázdnin a zahájením nového školního roku, dočkala nového sociálního zařízení, které splňuje jak funkčně, tak i esteticky měřítka 21. století. Uživatelé Sokolovny jistě vědí o čem mluvím a věřím, že budou mile překvapeni až zahájí svou sportovní činnost v nové sezoně 2018/19. 

A jak jsme vůbec k novým sociálkám přišli. Vše začalo už před několika lety kdy Jarda Vančura nechal vypracovat projekt a my jsme pak čekali a sháněli finanční prostředky abychom mohli celou akci zrealizovat. Loni před prázdninami jsme se dozvěděli o přestavbě odpadů vedoucích z Kina, které jsou vedeny přes naší Sokolovnu a tudíž se musí provádět stavební práce i v ní. Projednali jsme tedy celou záležitost se zástupci Města Frýdlant a navrhli jsme obě akce vzájemě propojit. Problémem však byly finanční prostředky, které jsme neměli. Podali jsme si tedy žádost o dotaci na Město Frýdlant a čekali jak celá věc dopadne. A ono to dopadlo. Rada města schválila naší žádost v plném rozsahu, to jest 800 000,- Kč. za co jí ještě jednou děkujeme, protože bez těchto finančních prostředků bychom se zcela jist neobešli. No a pak se to rozeběhlo na plné obrátky. Po výběrovém řízení stavební firmy (vítěz KVAPRO) nástedovalo shánění stavebního dozoru a koordinátorky BOZP a dohadování termínů atd. atd. A pak se začalo kopat a bourat a vrtat, no zkrátka všechno co k takové stavbě náleží. A že se začalo skutečně od podlahy, tak to opravdu začalo, spíš ještě jeden metr pod podlahou. Ten kdo to vyděl by mohl vyprávět, ale myslím si, že ten kdo neviděl, by tomu stejně nevěřil. Je vůbec malým zázrakem, že se všechno stihlo v řádném termínu. Nemalý podíl na tom má zvolený stavební dozor pan ing. Dlouhý a Petr Zoufalý, který na celý průběh stavby dohlížel za TJ Slovan Frýdlant. A výsledek? To ať každý posoudí sám, až se příjde do Sokolovny podívat. Já si myslím, že se to povedlo. Teď už nám jen zbývá si popřát, ať nám toto zařízení dlouho a bezproblémově slouží po mnoho dalších let a to pokud možno ve stávajícím stavu.Kontakt

TJ Slovan Frýdlant

Máchova 1542
Frýdlant
464 01
ičo: 00482951